T521T336M016AHE045
Mfr.Part #
T521T336M016AHE045
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 33UF 16V 1411
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Series :
KO-CAP® T521
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
16V
Manufacturer Size Code :
T
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Type :
Molded
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Published :
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
33μF