T521D686M025ATE070
Mfr.Part #
T521D686M025ATE070
Description
CAP TANT POLY 68UF 25V 2917
Operating Temperature :
-55°C~105°C
KO-CAP® T521
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
68µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%