T521D685M063AME0757280
Mfr.Part #
T521D685M063AME0757280
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 63V 2917
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
63V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Capacitance :
6.8μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm