T521D476M025ATE0657280
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T521D476M025ATE0657280
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 47UF 25V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Series :
KO-CAP® T521
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Type :
Molded
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
47μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm