T521D476M025AHE065
Mfr.Part #
T521D476M025AHE065
Description
CAP TANT POLY 47UF 25V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Capacitance :
47μF
Published :
Series :
KO-CAP® T521
Voltage - Rated :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm