T521D476M020ATE0407280
Mfr.Part #
T521D476M020ATE0407280
Description
CAP TANT POLY 47UF 20V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
47μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz