T521D476M016ATE0407280
Mfr.Part #
T521D476M016ATE0407280
Description
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Molded
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Manufacturer Size Code :
D
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~105°C