T521D476M016AHE0407280
Mfr.Part #
T521D476M016AHE0407280
Description
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
16V
Type :
Molded
Number of Terminations :
2
Series :
KO-CAP® T521
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
17 Weeks
2917 (7343 Metric)
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
47μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~105°C