T521D336M025ATE0407280
Mfr.Part #
T521D336M025ATE0407280
Description
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
KO-CAP® T521
Mount :
Molded
Mounting Type :
D
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
33μF