T521D336M025AHE0407280
Mfr.Part #
T521D336M025AHE0407280
Description
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Type :
Molded
Published :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
KO-CAP® T521
HTS Code :
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm