T521D226M050ATE090
Mfr.Part #
T521D226M050ATE090
Description
CAP TANT POLY 22UF 50V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100kHz
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
KO-CAP® T521
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm