T521B335M050AHE200
Mfr.Part #
T521B335M050AHE200
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 3.3UF 50V 1411
Series :
KO-CAP® T521
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Manufacturer Size Code :
B
Capacitance :
3.3μF
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C