T521B226M016AHE0907280
Mfr.Part #
T521B226M016AHE0907280
Description
CAP TANT POLY 22UF 16V 1411
Operating Temperature :
-55°C~105°C
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Number of Terminations :
2
Capacitance :
22µF
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
16V
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100kHz
ECCN Code :
EAR99
Published :
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm