SWT-0.45-26
Mfr.Part #
SWT-0.45-26
Description
FIXED IND 26UH 450MA 620 MOHM TH
Inductance :
26μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Current Rating (Amps) :
450mA
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
8.6106mm
Height :
5.4864mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Test Frequency :
10kHz
Current Rating :
450mA
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
DC Resistance (DCR) :
620mOhm
Size / Dimension :
0.339Lx0.339W 8.60mmx8.60mm
Width :
8.6106mm
Datasheets
SWT-0.45-26
SWT-0.45-26 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Amgis, LLC stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD