SWI5-12-N-P6
Mfr.Part #
SWI5-12-N-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Series :
SWI5-N (5W)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max) :
500mA
No Load Power Consumption :
75mW Max
Region Utilized :
North America
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Weight :
0.177lb 80.29g
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Output :
12V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~40°C
Power (Watts) :
6W
Approval Agency :
cULus, PSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
0.89Lx1.42W x 1.88 H 22.6mmx36.0mmx47.7mm
Voltage - Input :
90V~264VAC