SWI5-12-BW-P6
Mfr.Part #
SWI5-12-BW-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
2.64" L x 1.95" W x 2.55" H (67.0mm x 49.6mm x 64.8mm)
Standard Number :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Product :
Fixed Plug
Connector Type :
Barrel Connector
Power (Watts) :
6 W
Load Regulation :
Regulated
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
59" (1.50m)
Region :
United Kingdom
Series :
SWI5-B (6W)
Package :
Box
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Product Status :
Active
Weight :
CUI Inc.
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Efficiency :
Level VI
Form :
Wall Mount (Class I)
Approvals :
UKCA
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
No Load Power Consumption :
75mW
Voltage - Output :
12V
Approval Agency :
UKCA
Mounting Style :
Wall Mount
Output Power :
6 W
Current - Output (Max) :
500mA