SRF3225AB-101Y
Mfr.Part #
SRF3225AB-101Y
Description
CMC,3.2X2.5X2.5MM,100UH,80V,0.1A
Stock
588
In Stock :
588
Common Mode Chokes
Product Type :
Common Mode Chokes
Brand :
Bourns
Qualification :
AEC-Q200
Features :
Current Rating (Max) :
100mA
Height (Max) :
0.098" (2.50mm)
Filter Type :
Product Status :
Active
Product Height :
2.5mm
Test Frequency :
100 kHz
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
DC Resistance :
3.5Ω
DC Resistance (DCR) (Max) :
3.5Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package :
Digi-Reel?
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Series :
SRF3225AB
Product Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Bourns
Impedance @ Frequency :
5.5 kOhms @ 10 MHz
Voltage Rating - DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Voltage Rating - AC :
Inductance :
100μH
RoHS :
Details
Impedance :
5.5kohm
Approval Agency :
Product Width :
2.5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Base Product Number :
SRF3225
Inductance @ Frequency :
100 μH @ 100 kHz
Datasheets
SRF3225AB-101Y
Bourns, Inc. SRF3225AB-101Y
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD