SRF3216A-121Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SRF3216A-121Y
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 350MA 2LN 120OHM SMD AECQ200
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Filter Type :
Signal Line
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Lines :
2
Current Rating :
350mA
Impedance :
120Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Resistance :
120Ohm
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
SRF3216A
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Pbfree Code :
yes
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Height :
2.2098mm
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Datasheets
SRF3216A-121Y
Bourns, Inc. SRF3216A-121Y
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD