SRF3216A-361Y
Mfr.Part #
SRF3216A-361Y
Description
CMC 300MA 2LN 360OHM SMD AECQ200
Stock
89
In Stock :
89
Series :
SRF3216A
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
2.2098mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Filter Type :
Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Mount :
Surface Mount
Published :
2015
Resistance :
360Ohm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance :
360Ohm
Current Rating :
300mA
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
HTS Code :
Impedance @ Frequency :
360Ohm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Number of Lines :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SRF3216A-361Y
Bourns, Inc. SRF3216A-361Y
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD