SRF0905-100Y
Mfr.Part #
SRF0905-100Y
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Description
CMC 10UH 1.6A 2LN 200 OHM SMD
Product Category :
Common Mode Chokes
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated AC :
80V
EAR99
Max DC Current :
1.6A
Core Material :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Element Configuration :
Dual
Factory Lead Time :
18 Weeks
Material :
Polymer
Tolerance :
30%
DC Current :
1.6A
Contact Plating :
Tin
Number of Pins :
4
Inductance :
10 µH
Filter Type :
Signal Line
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) (Max) :
80mOhm
Impedance @ Frequency :
200Ohm @ 20MHz
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Self Resonant Frequency :
300MHz
Current Rating :
1.6A
Height :
5mm
Radiation Hardening :
No
Inductance @ Frequency :
10μH @ 1kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
300MHz
Test Frequency :
1kHz
Manufacturer Package Identifier :
4PC_PAD
Number of Functions :
2
Depth :
6.3mm
Published :
Width :
6mm
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
1.6A
Size / Dimension :
0.362Lx0.236W 9.20mmx6.00mm
Impedance :
200Ohm
Series :
SRF0905
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e1
Packing Method :
Tape and Reel
Number of Lines :
2
Datasheets
SRF0905-100Y
Bourns, Inc. SRF0905-100Y
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD