SRF0504-191Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SRF0504-191Y
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 600NH 5A 2LN 190 OHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
600 nH
Voltage - Rated DC :
50V
Filter Type :
Signal Line
Element Configuration :
Dual
Tolerance :
30%
Contact Plating :
Tin
Test Frequency :
100kHz
Radiation Hardening :
No
Height :
4.8mm
JESD-609 Code :
e1
Impedance :
190Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Self Resonant Frequency :
1.2GHz
Frequency :
1.2GHz
Impedance @ Frequency :
190Ohm @ 100MHz
Number of Lines :
2
Current Rating :
5A
Core Material :
Ferrite
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Max DC Current :
5A
Depth :
5.2mm
Series :
SRF0504
Number of Functions :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
Tape and Reel
Mount :
Surface Mount
Inductance @ Frequency :
600nH @ 100kHz
Number of Pins :
4
Voltage - Rated AC :
50V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
20mOhm
Pbfree Code :
yes
DC Current :
5A
Width :
5mm
Current :
5A
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.205Lx0.197W 5.20mmx5.00mm
REACH SVHC :
No SVHC
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
SRF0504-191Y
Bourns, Inc. SRF0504-191Y
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD