SPA151M04B
Mfr.Part #
SPA151M04B
Description
CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Published :
Voltage - Rated :
4V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Width :
4.2926mm
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Ripple Current @ High Frequency :
3.5A @ 100kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Max Operating Temperature :
105°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Ripple Current :
3.5A
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
7.2898mm
Capacitance :
150µF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
SPA151M04B
Cornell Dubilier Electronics SPA151M04B
150μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.110 2.80mm Bulk 7mOhm SPA Surface Mount Polymer General Purpose