SM4527FTR634
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM4527FTR634
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
4527 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES 0.634 OHM 1% 2W 4527
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
634mOhm
Package / Case :
4527 J-Lead
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~275°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Height :
4.191mm
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
60V
Size / Dimension :
0.476Lx0.272W 12.10mmx6.90mm
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
SM
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
SM4527FTR634
Stackpole Electronics, Inc. SM4527FTR634
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SM Series, Wirewound, 634mOhm, ±1%, -55°C~275°C