SL500-3/UI+LXI
Mfr.Part #
SL500-3/UI+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 1.5 KW
Voltage - Output :
0V~500VDC
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Voltage Regulation - Load :
0.01%
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Weight :
32lbs 14.5kg
Current Regulation - Line :
0.02%
Current Regulation - Load :
0.04%
Power (Watts) :
1500W
Number of Characters :
3.5, 4
Ripple :
220mV rms
Current - Output :
0A~3A
Display Type :
LED
Voltage - Supply :
85V~265VAC
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm