SL5-250/UI+LXI
Mfr.Part #
SL5-250/UI+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 1.5 KW
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Voltage - Supply :
85V~265VAC
Current Regulation - Line :
0.02%
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
Ripple :
50mV rms
Power (Watts) :
1500W
Current Regulation - Load :
0.04%
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Display Type :
LED
Feature :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Voltage - Output :
0V~5VDC
Current - Output :
0A~250A
Weight :
32lbs 14.5kg
Voltage Regulation - Load :
0.01%