SL50-52/UI2+LXI
Mfr.Part #
SL50-52/UI2+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 2.6 KW
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Ripple :
50mV rms
Feature :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Current Regulation - Line :
0.02%
Voltage - Supply :
187V~265VAC
Weight :
34lbs 15.4kg
Current - Output :
0A~52A
Power (Watts) :
2600W
Voltage Regulation - Load :
0.01%
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
Current Regulation - Load :
0.04%
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Voltage - Output :
0V~50VDC