SL500-3/208+LXI
Mfr.Part #
SL500-3/208+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 1.5 KW
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Current Regulation - Line :
0.02%
Current - Output :
0A~3A
Weight :
32lbs 14.5kg
Number of Characters :
3.5, 4
Voltage - Output :
0V~500VDC
Ripple :
220mV rms
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply :
208VAC
Current Regulation - Load :
0.04%
Voltage Regulation - Load :
0.01%
Power (Watts) :
1500W