SFUMC5000330ZC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFUMC5000330ZC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 33PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Published :
Packaging :
Bulk
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Package / Case :
Axial, Bushing
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
-20% +80%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.236Diax0.220L 6.00mmx5.60mm
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Physical Dimension :
D6.0XH5.6 (mm)/D0.236XH0.22 (inch)
Thread Size :
M5x0.8
Series :
SFUMC
Insertion Loss (Max) :
12 dB
Height :
5.6mm
Current :
10A
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Silver
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Voltage - Rated :
500V
Diameter :
6mm