SFSTC5000472MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFSTC5000472MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 4700PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Published :
Tolerance :
±20%
Physical Dimension :
D4.0XH2.8 (mm)/D0.157XH0.11 (inch)
Max DC Current :
15A
Capacitance :
4700pF
Mount :
Through Hole
Insertion Loss :
36dB @ 100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SFSTC
Factory Lead Time :
11 Weeks
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Diameter :
4mm
Height :
2.8mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Circuit Type :
Filter
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.157Diax0.110L 4.00mmx2.80mm
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Temperature Coefficient :
X7R
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Current :
10A
Voltage - Rated :
500V