SFKBC5000101MC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFKBC5000101MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e4
Capacitance :
100pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.173Diax0.417L 4.40mmx10.60mm
Package / Case :
Axial, Bushing
Packaging :
Bulk
Current :
10A
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Published :
Number of Functions :
1
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Diameter :
4.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C