SFJNL5000334MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFJNL5000334MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.33UF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Package / Case :
Axial, Bushing
Number of Functions :
1
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
15A
Packaging :
Bulk
Inductance :
0.5 µH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thread Size :
M6x0.75
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SFJN
Temperature Coefficient :
X7R
Terminal Finish :
Silver
Mounting Type :
Panel Mount
JESD-609 Code :
e4
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Published :
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Height :
9.4mm
Tolerance :
±20%
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.33μF
Diameter :
9.8mm