SFJNL5000224MX0
Mfr.Part #
SFJNL5000224MX0
Description
CAP FEEDTHRU 0.22UF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.22µF
D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Diameter :
9.8mm
Height :
9.4mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Inductance :
0.5 µH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Current :
15A