SFJEC3K00101MC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFJEC3K00101MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 3KV AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Physical Dimension :
D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Diameter :
9.8mm
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Panel Mount
Insertion Loss :
4dB @ 100MHz
Thread Size :
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Package / Case :
Axial, Bushing
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Number of Functions :
1
Current :
15A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
SFJE
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Published :
Height :
9.4mm