SFJEC2K00682MX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFJEC2K00682MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 6800PF 2KV AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Package / Case :
Axial, Bushing
Insertion Loss :
39dB @ 100MHz
JESD-609 Code :
e4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Current :
15A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Mounting Type :
Panel Mount
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Temperature Coefficient :
X7R
Reach Compliance Code :
Compliant
Physical Dimension :
D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
Packaging :
Bulk
Diameter :
9.8mm
Capacitance :
6800pF
Series :
SFJE
Factory Lead Time :
11 Weeks
Terminal Finish :
Silver
Number of Functions :
1
Published :
Thread Size :
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Height :
9.4mm