SFCML5000102MX1
Mfr.Part #
SFCML5000102MX1
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
1 (Unlimited)
Published :
Current :
10A
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
SFCM
Mounting Type :
Panel Mount
Terminal Finish :
Silver
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Bulk
Insertion Loss :
25dB @ 100MHz
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
500V
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Inductance :
0.5 µH