SFCML5000100ZC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFCML5000100ZC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 10PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Current :
10A
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Panel Mount
Tolerance :
-20% +80%
Packaging :
Bulk
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Series :
SFCM
Number of Functions :
1
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Silver
Package / Case :
Axial, Bushing
Insertion Loss (Max) :
6 dB
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Thread Size :
M5x0.8
Inductance :
0.5 µH
Operating Temperature :
-55°C~125°C