SFCML2000154MX1
Mfr.Part #
SFCML2000154MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 0.15UF 200V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Physical Dimension :
D6.35XH11.5 (mm)/D0.25XH0.453 (inch)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thread Size :
M5x0.8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Additional Feature :
L-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
Series :
SFCM
Package / Case :
Axial, Bushing
Tolerance :
±20%
Current :
10A
JESD-609 Code :
e4
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Terminal Finish :
Silver
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Published :
Height :
11.5mm
Inductance :
0.75 µH
Mounting Type :
Panel Mount
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Packaging :
Bulk
Diameter :
6.35mm