SFCMC5000683MX1
Mfr.Part #
SFCMC5000683MX1
Description
CAP FEEDTHRU 0.068UF 500V AXIAL
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Thread Size :
M5x0.8
Insertion Loss :
54dB @ 100MHz
Series :
SFCM
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Max DC Current :
10A
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Tolerance :
±20%