SFBMT2000153MX1
Mfr.Part #
SFBMT2000153MX1
Description
CAP FEEDTHRU 0.015UF 200V AXIAL
Feed Through Capacitors
Series :
SFBM
Current :
10A
Diameter :
6.35mm
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Insertion Loss (Max) :
68 dB
Inductance :
1.5 µH
Mounting Type :
Panel Mount
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
Tolerance :
±20%
Thread Size :
M5x0.8
Operating Temperature :
-55°C~125°C