SFBDT5000331MC1
Mfr.Part #
SFBDT5000331MC1
Description
CAP FEEDTHRU 330PF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
Output Impedance :
50Ohm Ω
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Inductance :
0.45 µH
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Height :
12mm
Diameter :
6.35mm
Current :
10A
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT
Series :
SFBD
Insertion Loss :
19dB @ 100MHz
Voltage - Rated :
500V
Thread Size :
Mounting Type :
Panel Mount
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm