SFBDP5000941MX1
Mfr.Part #
SFBDP5000941MX1
Description
CAP FEEDTHRU 940PF 500V AXIAL
Voltage - Rated :
500V
Packing Method :
Tape and Reel
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Output Impedance :
50Ohm Ω
Diameter :
6.35mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current :
10A
Tolerance :
±20%
Insertion Loss :
31dB @ 100MHz
Capacitance :
940pF