SFBDP5000941MX0
Mfr.Part #
SFBDP5000941MX0
Description
CAP FEEDTHRU 940PF 500V AXIAL
Silver
Packing Method :
Tape and Reel
Current :
10A
Output Impedance :
50Ohm Ω
Package / Case :
Axial, Bushing
Height :
12mm
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Series :
SFBD
Insertion Loss :
31dB @ 100MHz
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
JESD-609 Code :
e4
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Voltage - Rated :
500V
Inductance :
0.75 µH
Capacitance :
940pF
Diameter :
6.35mm