SFBDP5000200ZC1
Mfr.Part #
SFBDP5000200ZC1
Description
CAP FEEDTHRU 20PF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Panel Mount
Inductance :
0.25 µH
SFBD
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Voltage - Rated :
500V
Output Impedance :
50Ohm Ω
1 (Unlimited)
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Current :
10A
Insertion Loss :
1dB @ 100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
12mm
Tolerance :
-20% +80%
Diameter :
6.35mm
Capacitance :
20pF