SFBDC5000222MX0
Mfr.Part #
SFBDC5000222MX0
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 500V AXIAL
11 Weeks
Diameter :
6.35mm
JESD-609 Code :
e4
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Output Impedance :
50Ohm Ω
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Height :
12mm
Published :
Voltage - Rated :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Thread Size :
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
2200pF
Series :
SFBD
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Insertion Loss :
30dB @ 100MHz
Current :
10A