SFBDC5000221MC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFBDC5000221MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 220PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
12mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Panel Mount
Thread Size :
Insertion Loss :
10dB @ 100MHz
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e4
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Number of Functions :
1
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Silver
Series :
SFBD
Package / Case :
Axial, Bushing
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
220pF
Current :
10A
Published :
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Output Impedance :
50Ohm Ω
Diameter :
6.35mm
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm