SFABL5000152MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFABL5000152MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial, Bushing
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Thread Size :
6-32
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Number of Functions :
1
Temperature Coefficient :
X7R
Terminal Finish :
Silver
Diameter :
4.4mm
Tolerance :
±20%
Insertion Loss :
29dB @ 100MHz
Voltage - Rated :
500V
Current :
10A
Capacitance :
1500pF
Inductance :
0.05 µH
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height :
10.6mm