SCF5234F4CVM150
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCF5234F4CVM150
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
256-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Microcontrollers
Number of I/O :
97
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
RAM Size :
64K x 8
Speed :
150MHz
Series :
MCF523x
Program Memory Type :
ROMless
Peripherals :
DMA, WDT
Mounting Type :
Surface Mount
Oscillator Type :
External
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.4V~1.6V