SBSGC5000103MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SBSGC5000103MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Depth :
3.2mm
Max Voltage Rating (DC) :
500V
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Current Rating :
10A
Size / Dimension :
0.179Lx0.126W 4.55mmx3.20mm
Insertion Loss :
38dB @ 100MHz
Length :
5.25mm
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.005ohm
Package / Case :
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Voltage - Rated :
500V
Series :
SBSG
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Height (Max) :
0.104 2.65mm