RV431K14T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RV431K14T
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 430V 4.5KA DISC 14MM
Stock
81
In Stock :
81
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Varistor Voltage (Min) :
387V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
RV
Mounting Type :
Through Hole
Energy :
115J
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance @ Frequency :
460pF @ 1kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Surge :
4.5kA
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Number of Circuits :
1
Maximum AC Volts :
275V
Maximum DC Volts :
350V
Datasheets
RV431K14T
Introducing Stackpole Electronics, Inc. RV431K14T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, RV431K14T pinout, RV431K14T datasheet PDF, RV431K14T amp .Beyond Stackpole Electronics, Inc. RV431K14T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.