RV431K07T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RV431K07T
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 430V 1.2KA DISC 7MM
Stock
160
In Stock :
160
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Varistor Voltage (Min) :
387V
Capacitance @ Frequency :
115pF @ 1kHz
Number of Circuits :
1
Package / Case :
Disc 7mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Surge :
1.2kA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Energy :
28J
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum DC Volts :
350V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum AC Volts :
275V
Series :
RV
Varistor Voltage (Max) :
473V
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
RV431K07T
Introducing Stackpole Electronics, Inc. RV431K07T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, RV431K07T pinout, RV431K07T datasheet PDF, RV431K07T amp .Beyond Stackpole Electronics, Inc. RV431K07T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.